ноември, 2019

07ное(ное 7)20:0015(ное 15)23:0018. Cinedays 2019

Повеќе

Опис

Под слоганот „Збогати се преку ноќ“, од 8 до 18 ноември во организација на Младинскиот културен центар ќе се одржи седумнаесеттото издание на Меѓународниот фестивал на европски филм – Cinedays. И годинешниот Cinedays нуди филмови што „гравитираат“ во неколку програмски целини: Официјална селекција, CineBalkan, Гала програма, Музички документарци, МК во ЕУ програма, Ретроспектива на Милош Форман, ЕYE ON FILMS, МК-Кратки филмови, Студентска програма, Детска програма, Special screenings и богата придружна програма од работилници како и богата музичка селекција од концерти во специјалната програма на фестивалот, CineMusic.

Време

7 (четврток) 20:00 - 15 (петок) 23:00

Локација

Младински Културен Центар

Kej Dimitar Vlahov 15, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X