септември, 2020

09сеп20:0021:00Иднината е приватна - претстава со пренос во живо

Повеќе

Опис

Започнавме со идеја за театарска претстава, изведена на начин кој е веќе познат, со физичко присуство. Но, овој процес нè научи дека и со прецизно планирање, нештата можат да се сменат во секунда. Овој пат актерите се на сцена во Денсинг салата на МКЦ, а вие од својот дом го следите преносот во живо на платформата Basita.live: https://basita.live/event/108-the-future-is-private.
Неочекуваните промени можат да донесат и убави работи и затоа сме им благодарни на нашите соработници и финансиската поддршка која ја добивме од Delegation of the European Union, Skopje, како и на нашите спонзори BERIN Intellectual Property Agency, Modno Studio LE-TE by Katerina Tosheva и секако сите оние кои донираа на кампањата за прибирање средства за отпочнување на продукцијата на претставата „Иднината е приватна“.
Играат:
Ангела Стојановска,
Наталија Теодосиева,
Дени Стојанов,
Дарко Ристовски,
Нина Елзесер
и Христијан Поп-Симонов како гласот на Адам
Текст и режија:
Милош Б. Андоновски
Продуцент:
Петар Антевски
Костимограф:
Ирина Тошева
Асистент костимограф:
Катерина Блажевска Тошева, Модно студио Ле-Те
Сценограф:
Наташа Вчкова
Изведувач на сценографија:
Велко Бебековски
Музика и анимации: ИСКРА
Виктор Андоновски | Михаил Наумов | Владимир Петковиќ | Бобан Крстев
Снимање и монтажа на звук:
Христијан Поп-Симонов
Стрим: Пирка
Борис Ралев – камера | Петар Даутовски – асистент на камера | Петар Мукоски – стрим техничар | Дамјан Миновски – продуцент
Шминка: Виктор Мирчевски
Позајмени гласови:
Јасмина Василева, Симона Димковска, Слаѓана Вујошевиќ, Јанка Лефкова, Благојчо Стојанов, Илија Волчески, Никола Наковски, Емине Халил, Драгана Гунин, Наташа Вчкова, Петар Антевски, Милош Б. Андоновски, Марија Лукаревска.
Фотограф: Ерина Богоева
Дизајн на постер: Бојан Матејин
Посебна благодарност до:
Русе Арсов и МКЦ,
Јасмина Билаловиќ и КСП ЈАДРО,
Павле Игновски и КИНО КУЛТУРА.
*Цената на билетот за да го следите видео преносот е 360 денари, а повеќе информации може да најдете на следниот линк: https://basita.live/event/108-the-future-is-private

Време

(среда) 20:00 - 21:00

Локација

Online

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X