јули, 2020

10јул(јул 10)21:0011(јул 11)22:30Кино [на трева] во МКЦ парк

Повеќе

Опис

Бесплатни филмски вечери / кино на отворено @ МКЦ парк

[ Репертоар ]

10. јули (петок)
THE HOUSE THAT JACK BUILT
режија: Lars von Trier

> https://www.imdb.com/title/tt4003440/

11. јули (сабота)
YOU WERE NEVER REALLY HERE
режија: Lynne Ramsay

> https://www.imdb.com/title/tt5742374/

*Настаните ќе бидат реализирани по соодветен протокол, запазувајќи ги препорачаните мерки за заштита.

! Доколку сакате да имаме културна програма ова лето, Ве молиме грижете се за себе и другите. Придржувајте се до мерките и протоколите.

*Бројот на места за седење е ограничен. БЕСПЛАТНИ билети можете да набавите само online преку bileti.mkc.mk

*Двете проекции почнуваат во 21 часот.

*Обезбеден е превод на македонски јазик.

Се гледаме во МКЦ парк ❤

#МКЦ
www.mkc.mk
www.instagram.com/mkc_skopje
www.twitter.com/MKC_skopje

Време

10 (петок) 21:00 - 11 (сабота) 22:30

Локација

Младински Културен Центар

Kej Dimitar Vlahov 15, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X