јули, 2019

23јул(јул 23)21:0027(јул 27)23:00Кино на трева во МКЦ парк

Повеќе

Опис

Бесплатни филмски вечери / кино на трева @ МКЦ парк
Репертоар:
23. јули (вторник)
COLD WAR | R | режија: Pawel Pawlikowski
24. јули (среда)
DOGMAN | режија: Matteo Garrone
25. јули (четврток)
LORO | R | режија: Paolo Sorrentino
26. јули (петок)
ОСЛОБОДУВАЊЕ НА СКОПЈЕ | режија: Данило и Раде Шербеџија
27. јули (сабота)
BORDER | R | режија: Ali Abbasi

*Сите проекции почнуваат во 21 часот, освен проекцијата на 26.07 / МКЦ за Скопје која ќе започне по полноќ.
*Обезбеден е превод на македонски јазик.
*Донесете си камперски столчиња, ќебенце за покривање и некое постаро ќебе за седење, храна, пијалаци…

Се гледаме во МКЦ парк ♥

Време

23 (вторник) 21:00 - 27 (сабота) 23:00

Локација

Младински Културен Центар

Kej Dimitar Vlahov 15, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X