јуни, 2019

29јун21:0023:00Љубов и револуција!

Повеќе

Опис

Филхармонија на отворено!

Оркестар на Филхармонија
Хор: „ПроАрс“ (Диригент: Сашо Татарчевски)
Бенд: Александар Поп Христов – гитара; Зоран Костадиновски – гитара; Иван Бејков – бас; Гоце Стевковски – тапани; Маријана Николовска – пијано
Аранжмани/диригирање: Џијан Емин

Популарни теми од сферата на поп-рок и панк-музиката: „Рејдиохед“, Ник Кејв, „Бисти Бојс“, „Продиџи“, „Нирвана“, „Секс Пистолс“, „Клеш“, Џими Хендрикс, „Ролинг Стоунс“, „Пинк Флојд“, Дејвид Боуви, „Рамштајн“…

Концертот е во соработка со Град Скопје и Младинскиот културен центар.

Време

(сабота) 21:00 - 23:00

Локација

Градски Парк Скопје

Градски Парк Skopje 1000

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X