јануари, 2020

17јан17:0018:30Ноќ на книгата

Повеќе

Опис

Ноќ на книгата во Францускиот институт во Скопје на тема стрип !

Земете си го омилениот стрип со вас и дојдете заедно да ја прославиме Ноќта на книгата !

Манифестацијата Ноќ на книгата се организира на иницијатива на француското Министерство за култура во соработка со разни институции и книжевни актери.

Францускиот институт во Скопје му се приклучува на четвртото издание на овој меѓународен настан со анимација на тема стрип, којашто ќе ја води нашиот аниматор Бруно Асанте ди Капило.

Време

(петок) 17:00 - 18:30

Локација

Француски институт

ul. Sveti Kiril i Metodij, 48, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X