Отворен ден на УКИМ

22авг18:0022:00Отворен ден на УКИМ

Опис

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, на 22 Август ве кани на манифестацијата „Отворен ден“.

На Манифестацијата ќе бидат презентирани студиските програми на факултетите, ќе се презентираат активностите од студентите, центрите за кариера, алумни асоцијацијата на УКИМ.

Во текот на вечерта ќе може да се забавувате со диџеј, бендови и групи од Факултетот за музичка уметност и настапи на студенти од Факултетот за драмски уметности.

Повеќе

Време

август 22, 2019 18:00 - 22:00(GMT+00:00)

Локација

Плоштад Македонија

Other Events

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *