мај, 2019

29мај01јунSkopje Light Art District 2019

Повеќе

Опис

Второ издание на Skopje Light Art District

“Skopje Light Art District” e нов културно-општествен настан.

4 дена, 25 уметници, групи и музичари на 18 локации, со своите изложби, перформанси и 3Д мапирања ќе го осветлат центарот на главниот град и ќе го обојат во сите бои.

Со почеток закажан за 20:00 часот на 29-ти мај во Куршумли Ан, од Старата скопска чаршија, преку кејот на Вардар, па сѐ до Градскиот Парк, следете ја патеката, придружете се и бидете дел од магијата на Skopje Light Art District 2019! Замислатa е да внесе малку светлина и боја во секојдневието кое го сите го живееме и да ни ја покаже убавата, шаренолика страна на животот, a сите присутни на фестивалот ќе имаат можност да бидат дел од едно ново, интригантно и необично искуство.

Време

мај 29 (среда) 00:00 - јуни 1 (сабота) 00:00

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X