март, 2019

05мар10:0018:00Светски ден на енергетската ефикасност

Повеќе

Опис

По повод светскиот ден на енергетската ефикасност – 5 март, Шпаркасе Банка Македонија, EBRD GEFF програмата и ЕВН организираат целодневен настан во Јавна соба.

Посетителите ќе имаат можност да го посетат саемот за енергетска ефикасност, но и да учествуваат во дискусии, работилници и предавања за најновите трендови во областа на енергетската ефикасност.

Настанот е отворен за сите заинтересирани, и ве повикуваме на целодневно дружење!

Агенда:

Прв дел – Официјално отвoрање на настанот
10:00 – 12:00 Добредојде и изјави за медиумите од претставници од EBRD GEFF програмата, Шпаркасе Банка Македонија и ЕВН.
Можност за разгледување на саемот за енергетска ефикасност.
Следните компании кои нудат решенија за енергетска ефикасност ќе ги презентираат нивните производи и услуги:
• Шпаркасе Банка Македонија
• ЕВН
• EBRD GEFF
• Tehno Sistemi
• KNAUF
• Energija
• Tehno Auto
• V-TAC Македонија

Втор дел – Едукација и интеракција
12:00 – 13:00 Едукативна работилница за деца: „Учиме преку експерименти“
14:00 – 15:00 Одговорање на прашања за енергетска ефикасност oд стручни лица
15:00 – 16:00 Отворена презентација и дебата на тема: „Инвестирај во енергетска ефикaсност, диши чист воздух!“
Трет дел – Забава
16:30 – 18:00 Energy Afterwork Party со DJ

Време

(вторник) 10:00 - 18:00 CET

Локација

Public Room

50 Divizija 22, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X