април, 2019

06апр08:0013:00Трчаме кон целта 6 Април 2019

Повеќе

Опис

По 14ти пат ќе се организира традиционалниот полумаратон Трчаме кон Целта 2019. И оваа година учесниците ќе трчаат со чипови на нивните стартни броеви ,ќе има полумаратон 21км,штафети 3х7км,5км и детска забавна трка на 1км до 12 години или деца родени 2008 и помали.

Патеката е лиценцирана и има национален сертификат,точно е измерена и за полумаратон и за 5км
Старт на трките
8.30ч 21км и штафети
11.30ч детска трка
11.45ч 5км

Котизацијата за оваа година ќе изнесува:
600 денари за 21км со маица
500 денари за 21км без маица
400 денари за 5км со маица
300 денари за 5км без маица
150 денари за 1км детска забавна трка.
штафета 3х7км ( 600денари од учесник или 500 без маица)1800денари штафета или 1500денари без маици

Пријавување,подигнување на cтартните пакети и плаќање на котизација ќе започне на 20 Март и ќе трае до 23 Март,од 12.00ч до 18.00ч во канцеларијата на ИАО Ново Лисиче(исто како и минатата година) Видое Смилевски – Бато бр.71 локал 1 и 2

Паричните награди дополнително ќе ги објавиме за најдобрите на страницата на Трчаме кон целта на ФБ.

Медал ќе има за секој што ќе ја заврши трката на 21км и за тројцата од штафетата и првите тројца од 5км,
ланч пакет за секој учесник по завршување на трката.

Дополнителни информации на страницата Трчаме кон целта на ФБ или на телефонот 078 439 360 Перо Тодороски

Време

(сабота) 08:00 - 13:00 CET

Локација

Парк Аеродром (Авион)

Bul. Asnom, Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X