февруари, 2019

10фев11:0014:30Вселенски детски курс

Повеќе

Опис

Нова година, нови креативни работилници!

Започнуваме со омилената тема на најмалечките – ВСЕЛЕНА! ☀️

Оваа недела (10.02.2019) ќе учиме за планетата Земја и нејзиниот сателит, Месечината.

? Локација: Едукативен центар при Зоолошка Градина Скопје
? Време: 11:00 до 12:30ч.
? Возраст: 5-8 години

Работилницата е поделена во два делови:
? Интерактивна едукација со Кубето
? Креативни изработки на темата

Пријавувањето е во тек, местата се ограничени, резервирајте го своето место навреме на овој линк: bit.ly/vselenskarabotilnica

Билетите по цена од 350 денари ќе може да се купат на влезот на Зоолошката градина, 15 минути пред почетокот на работилницата, но само доколку го резервирате вашето место.

Напомена: Со присуство на минимум 5 работилници, се добива и сертификат за учество во курсот.

Време

(недела) 11:00 - 14:30 CET

Локација

Зоолошка Градина Скопје

Булевар Илинден, 1000 Скопје, Република Македонија, 1000 Skopje

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X