Здраво Млади 10 // Zdravo Mladi 10

27авг18:0003:30Здраво Млади 10 // Zdravo Mladi 10

Опис

EN: https://mkc.mk/en/event/zdravo-mladi-10-en/

ЗДРАВО МЛАДИ полни 10 години!?

Закажуваме средба на 27 август во паркот на нашиот и вашиот омилен Младински Културен Центар.
Поминавме 9 лета заедно слушајќи ги најактуелните имиња на прогресивната музичката сцена, а за ова десетто издание досега ги најавивме: данските легенди на инди-рок сцената – Efterklang, свежата психоделија од Истанбул – Lalalar, неверојатните Viagra Boys од Шведска, британското пост-панк трио – Shopping и домашните Funk Shui

Фестивалот ќе биде реализиран со строго почитување на Протоколот за организација на настани, кој беше усвоен на 73. Седница на Владата на СРМ.

*Билети тука: https://bileti.mkc.mk/index.php?id=645

Повеќе

Време

август 27, 2020 18:00 - 03:30(GMT+00:00)

Локација

Младински Културен Центар

Kej Dimitar Vlahov 15, 1000 Skopje

Other Events

Get Directions

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *